Drogi Darczyńco, dziękujemy, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!

Drogi Darczyńco,
dziękujemy, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!

Szlachetna Paczka to dla najbardziej potrzebujących nie tylko świąteczny prezent, ale przede wszystkim impuls do zmiany. To mądra pomoc polegająca na nawiązaniu relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania. Dzięki Tobie i Twoim bliskim osoby dotknięte nieszczęściem wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. Odzyskanie nadziei na zmianę w życiu to najlepszy prezent, jaki mogliście sprawić w ten świąteczny czas.

Dziękujemy, że pomagasz osobom, którym zabrakło szczęścia.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki:

Około godziny dziewiątej dotarliśmy na miejsce. W domu zastaliśmy jedynie pana Antoniego. Niedawno pani Elwirze udało się znaleźć dorywcze zatrudnienie, toteż tego dnia była w pracy. Pan Antonii powitał nas przy bramie wjazdowej, po czym wspólnie zaczęliśmy wnosić paczki do domu. Zanieśliśmy wszystkie paczki do największego pokoju, po czym pan Antonii usiadł na kanapie z niedowierzaniem. Widać było po nim onieśmielenie ilością prezentów. Był głęboko przejęty, a z oczu pociekły mu łezki. Siedział tak chwilkę w ciszy, patrząc na zastawiony paczkami pokój. Jednak po kilku minutach wzruszenia przyszła wielka radość. Zrobiłam kilka zdjęć na pamiątkę i wtedy zaczęło się… wielkie rozpakowywanie! Jako pierwsza została otwarta wielka paczka z odzieżą dla Pana Antoniego. W środku, między innymi znalazła się kurtka, ciepłe dresy, dwie pary rękawiczek, skarpetki. Pan Antonii przymierzył wszytko od razu, po czym skomentował, że teraz będzie on najlepiej ubranym mężczyzną w całej wsi! Następnie odpakowane zostały produkty spożywcze, chemia gospodarcza oraz odzież dla pani Elwiry. Wszystko było pięknie opakowane, a same prezenty bardzo ładne. W ostatniej paczce pan Antonii znalazł wymarzone garnki. Zażartował, że teraz będzie jadł zupę codziennie.

Słowo od Rodziny:

Rodzina serdecznie dziękuje za wszystkie podarunki, życzy wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku. Dziękują również za okazane serce i Państwa dobroć. Dzięki Państwu te święta będą wyjątkowe i niezapomniane.

Słowo od Wolontariusza:

Dziękuję za miłą i łatwą współpracę. Dziękuję za dużą samodzielność i świetne zorganizowanie. Przede wszystkim dziękuję za przepiękną Paczkę oraz radość, jaką Daliście tej cudownej rodzinie!! Każdemu z Was z osobna dziękuję za Wasze dobre serca! To cudowne, że w takich młodych osobach, można odnaleźć dojrzałe i mądre wartości. Mam nadzieję, że spotkamy się w kolejnych edycjach. Szczęśliwego Nowego Roku i wesołych Świąt życzę całej Waszej szkole!

Wolontariuszka Karolina.

Dziękujemy, że towarzyszysz nam w niesieniu pomocy najbardziej potrzebującym. Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak te opisane w Raporcie o Biedzie 2019, będzie tylko mniej.

Dobrze, że jesteś!
Zespół SZLACHETNEJ PACZKI

Podobne wpisy