Maraton pisania listów

Maraton Pisania Listów organizowany przez Amnesty International odbędzie się już po raz czwarty w II Społecznym Liceum Ogólnokształcącym, przy ul. Mickiewicza 95 w Białymstoku, dn. 08.12.2016r. o godzinie 10.00. Na Maraton zapraszamy uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Podczas spotkania odbędzie się wykład syryjskiego studenta Politechniki Białostockiej, dotyczący konfliktu w Syrii.

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W czasie Maratonu przez kilka godzin powstają ręcznie pisane listy w obronie kilkunastu konkretnych osób, których prawa zostały złamane. W tym roku piszemy listy w obronie 11 osób z całego świata, między innymi dziesięcioletniej dziewczynki z Malawi – Annie Alfred, która urodziła się z albinizmem. Członkowie jej społeczności polują na części ciała ludzi takich jak ona, a następnie robią z nich amulety, wierząc w ich magiczną moc. Listy te są ogromnym wsparciem dla bohaterów i ich bliskich – dają im nadzieję i siłę w walce o swoje prawa.

Maraton Pisania Listów odbędzie się jednocześnie w rekordowej liczbie 728 miejsc w całej Polsce i w około 60 krajach na całym świecie. Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku osób, których prawa zostały złamane.

 

 

 

 

 

 

Podobne wpisy