„Razem na Święta” – zapraszamy do włączenia się w przedświąteczny wolontariat

Od ponad 20 lat nasza Szkoła w grudniu każdego roku włączała się w pomoc dla osób potrzebujących. Było to wsparcie materialne w postaci produktów spożywczych, chemii gospodarczej, mebli, sprzętu AGD, sprzętu sportowego czy zakupu węgla, sprzętu medycznego, czy też rehabilitacyjnego.

W ostatnich latach realizowaliśmy tę pomoc w ramach akcji „Szlachetna Paczka”.

Teraz sytuacja społeczna jest zupełnie inna i wymaga innych, adekwatnych działań. Dlatego tez jako Dyrekcja i Samorząd Szkoły zwracamy się do Państwa, zachęcając do udziału w przedsięwzięciu zainicjowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Razem na Święta”.

W tym roku wraz z Księdzem dr hab. Radosławem Kimszą, proboszczem Parafii Chrystusa Króla, będziemy organizować pomoc ubogiej rodzinie na terenie naszej parafii. Jesteśmy cząstką tej społeczności i skierowanie naszej uwagi na potrzebujących spośród najbliższego otoczenia będzie pięknym wkładem w przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, ale także cennym elementem naszej pracy wychowawczej.

Swoją prośbę kieruję także do absolwentów. To Wy przed laty zainicjowaliście w szkole to piękne dzieło. Jeśli możecie wesprzeć nasze działania finansowo lub materialnie, będziemy Wam wdzięczni.

Osoby, chcące przekazać na rzecz potrzebujących konkretne produkty, proszone są o kontakt pod nr tel. 505 177 925.

Podobne wpisy